*:•.مشق مهر.•:*
این وبلاگ به آدرسhttp://mashghemehr.blogfa.com انتقال یافته است و در آدرس جدید بروزرسانی می گردد 
نويسندگان
لینک دوستان
پيوندهای روزانه

 نق نق نکن بچه...!

تربیت کودکان کار دشواری است. پسر بچه‌ای را مجسم کنید که وسط یک فروشگاه شلوغ، شروع به پرخاشگری کرده و جسورانه با والدینش جر و بحث می‌کند. در چنین مواقعی، شاید والدینی هم که خیلی در مورد تربیت فرزندشان به خود اطمینان دارند، مایوس و دلسرد ‌شوند و دنبال روش و کلماتی مناسب بگردند تا کودک را آرام کنند.

 

 

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/۳۱ ] [ ٥:۳۱ ‎ق.ظ ] [ جوادی منش ] [ نظرات () ]

 

تعداد والدین تک فرزند روز به روز در حال افزایش است؛ اما نباید از یاد برد که داشتن یک فرزند، بهتر یا بدتر از داشتن چند فرزند نیست و تک فرزندی نیز چون چند فرزندی مزایا و معایبی دارد.خانواده های تک فرزندی بر مسائلی خاص تأکید دارند که ممکن است در خانواده های چند فرزندی وجود نداشته باشد.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٢٩ ] [ ۱٠:٥۸ ‎ب.ظ ] [ جوادی منش ] [ نظرات () ]

با هیجان و اشتیاق روبه روی مانیتور می نشینند و آنچنان در بازی غرق میشوند که کاملا از اطراف و اطرافیان خود فاصله میگیرند.

بازی کنندگان برای عبور به مراحل بالاتر هرچه را که از دستشان بر میاید، انجام می دهند و طبق آمارهای منتشر شده، یکی از مهمترین جستجوها در اینترنت درباره تقلب در بازیهای کامپیوتری است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٢٧ ] [ ٧:٤۸ ‎ب.ظ ] [ جوادی منش ] [ نظرات () ]

آیا کودک شما ترجیح می دهد که صبحانه نخورد؟ آیا هر روز صبح سر این مسأله ـ که کودک قبل از رفتن به مدرسه یا بازی، غذای کافی بخورد ـ درگیری دارید؟

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٢٦ ] [ ۱٠:٥٠ ‎ب.ظ ] [ جوادی منش ] [ نظرات () ]

ساز باران کوک است       طبل چشمه پرکار

زده آهنگ جدید          شاپرک بایک تار

جیرجیرک خوانده       باصدایی خش دار

شعرآن راگفته           حسی وزیبا سار

خبرکارجدید              کرده غوغابرپا

جیرجیرک داده        به پرستو امضا

    ته این باغ بزرگ        کلبه ی موسیقی است

سازباران کوک است    خبری دیگرنیست

این وبلاگ درآدرس http://mashghemehr.blogfa.com  به روز رسانی می گردد

[ ۱۳٩۱/۱/٢۳ ] [ ۱۱:۳٢ ‎ب.ظ ] [ جوادی منش ] [ نظرات () ]

زودرنجی و حساسیت فوق العاده
حساسیت مبرم کودک به تایید اجتماعی از سوی افراد مختلف بویژه والدین ، همسالان و معلمان زودرنجی را در او پدید می آورد. زودرنجی از مشکلات رفتاری رایج بین کودکان مخصوصا در سنین دبستان است.  روان شناسان نقطه اوج حساسیت پسران را سن 11 سالگی و دختران را تا دوره بلوغ می دانند.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٢۳ ] [ ۱٠:۳٤ ‎ب.ظ ] [ جوادی منش ] [ نظرات () ]

دشت هایی چه فراخ
کوه هایی چه بلند
در گلستانه چه بوی علفی می آمد؟
من دراین آبادی پی چیزی می گشتم


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٢٢ ] [ ۱٠:٤٩ ‎ب.ظ ] [ جوادی منش ] [ نظرات () ]

والدین به شرط‌هایی که فرزندانشان برای مسواک‌زدن، خوردن یا خوابیدن می‌گذارند، حساسیت نشان نمی‌دهند و آنها همین‌طور به این باج‌گرفتن‌ها عادت می‌کنند تا وقتی به سن مهدکودک یا مدرسه‌رفتن برسند. تازه در این زمان است که مشکل اصلی خود را نشان می‌دهد، چون کودک برای اینکه سرکلاس حاضر شود هم مجبور می‌شوید هر روز به او باج بدهند! پرسشی که اینجا مطرح می‌شود آن است که باید با این بچه‌ها چه رفتاری داشت.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٢۱ ] [ ۱٠:٠٢ ‎ب.ظ ] [ جوادی منش ] [ نظرات () ]

     میزند باران به شیشه     مثل انگشت فرشته

               قطره قطره رشته رشته     

                 خاطراتم همچو باران     در گذار از کوهساران       

               حاصل این بذر کشته      عشق حق بردل سرشته   

              ای دریغ از عمر رفته       سوز و سودای گذشته  

                       میزندباران به شیشه          مثل انگشت فرشته          

     قطره قطره رشته رشته

 

 این وبلاگ درآدرس http://mashghemehr.blogfa.com  به روز رسانی می گردد

 

[ ۱۳٩۱/۱/۱٧ ] [ ٧:۱٠ ‎ق.ظ ] [ جوادی منش ] [ نظرات () ]

وقتی که کودک راه رفتن و تکلم رابیاموزد، روش های بیان مشکلات هیجانی وی توسعه می یابد. در این حال ممکناست مشکلات هیجانی خود را از راه  تخریب و عدم تحرک و مخالفت جویی و منفیکاری و مانند اینها ابراز کند. در دو تا سه سالگی کودک گاهی رفتارهاییدارد که مورد قبول خانواده نیست. والدین باید پیروی از مقررات اجتماعی رابه کودک بیاموزند . اگر خواسته والدین عاقلانه و متناسب باشد و نیاز کودک به محبت را ارضاء کند ، کودک به تدریج تحت کنترل درخواهد آمد.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/۱٧ ] [ ٦:٥٦ ‎ق.ظ ] [ جوادی منش ] [ نظرات () ]

                وقتی بچه ها دروغ می‌گویند گروهی از والدین از خشم بر افروخته می‌شوند، به‌خصوص وقتی که دروغ فرزندان خیلی آشکار است؛ مثلا شنیدن پافشاری کودک در اینکه به جعبه رنگ دست نزده است یا شکلات نخورده است، وقتی که صورت و پیراهنش خلاف گفته‌اش را می‌رساند برای والدین بسیار خشم‌آور و ناراحت‌کننده است.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/۱٧ ] [ ٦:٢٩ ‎ق.ظ ] [ جوادی منش ] [ نظرات () ]

چگونه می‌توان شروعی دوباره داشت؟
با وجود این‌که هر کدام از شکست‌ها واز‌دست‌دادن‌ها در زندگی حکمتی دارد، اما نیاز است که فرد بتواند پس از این از دست‌دادن‌ها شروعی دوباره داشته باشد و به موفقیت‌های جدید دست یابد.

  


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/۱٥ ] [ ۱٢:٠٩ ‎ق.ظ ] [ جوادی منش ] [ نظرات () ]
سیزده بدر، خداحافظی با نوروز

با برگزاری سیزده به در جشن های نوروز ایرانی ها برای سال نو هم تمام می شود. آن ها این روز را در دامن طبیعت و در کنار شکوفه درختان و سبزه هایی که کم کم دارند سر از زمین در می آورند می گذرانند. درباره چرایی وجود مراسم سیزده بدر دو نظر وجود دارد. بسیاری برگزاری این مراسم در سیزدهمین روز سال نو را برای گذراندن نحسی سیزده می دانند.

13-bedar


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/۱۱ ] [ ۱٠:٢٠ ‎ب.ظ ] [ جوادی منش ] [ نظرات () ]

کودکان نوپا ویژگی های حیرت انگیزی دارند که اداره کردن آنان را مشکل می کند ، یکی از این مشکلات لجبازی کودکان است. این رفتار شگفت انگیز نوپایان، غالباً مقاومت سالمترین پدر و مادر را نیز دچار تزلزل می کند.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٦ ] [ ۱۱:٠٢ ‎ب.ظ ] [ جوادی منش ] [ نظرات () ]

انسان هایی‌ که‌ خاطراتی‌ مطلوب‌ از دوران‌ کودکی‌ دارند، اصولاً افرادی‌ سازگارتر و به‌ لحاظ‌ روانی‌ سالم ‌ترند. به‌علاوه همیشه‌ از داشتن‌ آن‌ خاطرات‌ و مرور ذهنی‌ آنها انبساط‌ خاطر پیدا می‌ کنند. برعکس کسانی‌ که‌ خاطرات‌ بدی‌ از دوران‌ کودکی‌ دارند، همیشه‌ آنچه‌ به‌ ذهنشان‌ خطور می ‌کند، نامطلوب‌ و نازیباست. آنها دچار حالاتی‌ از قبیل‌ خشم، تنفر و عصیان‌ می ‌شوند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/٤ ] [ ۱٠:۳۸ ‎ب.ظ ] [ جوادی منش ] [ نظرات () ]

حافظه‌ درازمدت‌ انسان‌ وقایع‌ معنادار را در خود نگهداری‌ می‌ کند و حتی‌ قادر است‌ تا پایان‌ عمر آن‌ وقایع‌ و اطلاعات‌ را ثبت‌ و هر زمان‌ که‌ اراده‌ کند دستیابی‌ به‌ آنها را مهیا سازد. برای‌ یادآوری‌ خاطرات‌ گذشته‌ کافی‌ است‌ که‌ ما در محیط، شاهد یک‌ سرنخ‌ یا یادآورهایی‌ باشیم. این‌ یادآوری ها می ‌توانند اشخاص، زمان، مکان‌ یا هر چیز دیگر را که‌ خاطرات‌ ثبت ‌شده‌ در ذهن‌ را یادآور می‌ شوند، زنده‌ سازند.  


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/۳ ] [ ۸:۱٢ ‎ق.ظ ] [ جوادی منش ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

مهربانی نقش هر نقاش نیست هر که نقشی را کشید نقاش نیست نقش را نقاش معنا میدهد مهربانی نقش یار است حیف که یار نقاش نیست ****************************** دانی نازنینم ،می توانی ، راحت اسرار سعادت را بدانی رمز خوشبختی انسان نیست جز این، مهربانی ، مهربانی ، مهربانی ***************************** کاش میشد بر جدایی خشم کرد، شاخه های نسترن را با تواضع پخش کرد، کاش میشد خانه ای از مهر ساخت، مهربانی را در آن سرمشق کرد ****************************** یادمان باشد از امروز جفایی نکنیم، یا که در خویش شکستیم صدایی نکنیم، یادمان باشد اگر خاطرمان تنها ماند، طلب عشق به هر بی سروپایی نکنیم، مهربانی صفت بارز عشاق خداست، یادمان باشد از این کار ابایی نکنیم.
امکانات وب
نماز از آینه تصویر
 زنگ انشا
 تلالوء اندیشه
مشهد شهربهشت


كد لوگوي ماجاوا اسكریپت