*:•.مشق مهر.•:*
این وبلاگ به آدرسhttp://mashghemehr.blogfa.com انتقال یافته است و در آدرس جدید بروزرسانی می گردد 
نويسندگان
لینک دوستان
پيوندهای روزانه
اگر می‌بینید کودکتان بیش از اندازه به مرتب بودن لباسش حساس است و دائم لباس عوض می‌کند یا مرتب دست‌هایش را می‌شوید و وقتی نوبت مسواک زدن می‌شود دست بر نمی‌دارد یا در مرور درس‌هایش افراطی عمل می‌کند و بیش از اندازه لازم درس می‌خواند و مشق می‌نویسد، بهتر است به این نکات توجه کنید.
 

 


  1. کودک وسواسى، خود را از درون تحت فشار مى‌بیند؛ فشار براى انجام دادن کارها، براى رسیدن به هدف، براى پیشرفت و موفقیت.
  2. وقتی کودک وارد سنین نوجوانی می‌شود، همین مساله موجب طردشدگى، انزوا و تنهایى او می‌شود. زمانى که کارهای روتین بر زندگى کودک تسلط مى‌یابد و در عملکرد معمول او اخلال ایجاد مى کند، جاى نگرانى دارد.
  3. وراثت، روش‌هاى تربیتى والدین، ویژگى هاى خانوادگى، نابهنجارى کارکرد سیستم عصبى و آشفتگى‌هاى خلقى در بروز این اختلال در کودکان دخالت دارند.
  4.  وسواس در کودکان بیشتر به شکل ترس از کثیفى، نیاز به همدردى، دلسوزى و رسیدگى، توجه بیش از اندازه به ظاهرخود، ترس شدید از داشتن بیمارى‌ها یا صدمه دیدن یکى از اعضاى خانواده و... بروز می‌کند.
  5.  والدین باید میزان نوشتن مشق لازم و مصرف پاک کن و نحوه حاضر کردن درس را در کودک کنترل کنند، تعویض لباس، مراسم طولانی برای انجام کارهایی مثل استحمام یا خوابیدن کودک را کنترل کنند که خارج از قاعده نباشد.
  6.  وسواس معمولا با اختلالات اضطرابى، افسردگى، اختلالات مربوط به کمبود توجه، بیش فعالى، اختلالات مربوط به یادگیرى، اختلالات رفتارى مثل ناخن جویدن، تیک هاى عصبى، خارش پوست و... همراه است.
  7.  اگر فرزند شما دچار این اختلال است، برای درمان وی حتما از متخصصان روان‌شناسی برای کاربرد رفتار درمانی و درمان دارویی کمک بگیرید.

 این وبلاگ درآدرس http://mashghemehr.blogfa.com  به روز رسانی می گردد

[ ۱۳٩٠/۱٢/۱٦ ] [ ۱٠:٢۱ ‎ب.ظ ] [ جوادی منش ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

مهربانی نقش هر نقاش نیست هر که نقشی را کشید نقاش نیست نقش را نقاش معنا میدهد مهربانی نقش یار است حیف که یار نقاش نیست ****************************** دانی نازنینم ،می توانی ، راحت اسرار سعادت را بدانی رمز خوشبختی انسان نیست جز این، مهربانی ، مهربانی ، مهربانی ***************************** کاش میشد بر جدایی خشم کرد، شاخه های نسترن را با تواضع پخش کرد، کاش میشد خانه ای از مهر ساخت، مهربانی را در آن سرمشق کرد ****************************** یادمان باشد از امروز جفایی نکنیم، یا که در خویش شکستیم صدایی نکنیم، یادمان باشد اگر خاطرمان تنها ماند، طلب عشق به هر بی سروپایی نکنیم، مهربانی صفت بارز عشاق خداست، یادمان باشد از این کار ابایی نکنیم.
امکانات وب
نماز از آینه تصویر
 زنگ انشا
 تلالوء اندیشه
مشهد شهربهشت


كد لوگوي ماجاوا اسكریپت