*:•.مشق مهر.•:*
این وبلاگ به آدرسhttp://mashghemehr.blogfa.com انتقال یافته است و در آدرس جدید بروزرسانی می گردد 
نويسندگان
لینک دوستان
پيوندهای روزانه

چگونه می‌توان شروعی دوباره داشت؟
با وجود این‌که هر کدام از شکست‌ها واز‌دست‌دادن‌ها در زندگی حکمتی دارد، اما نیاز است که فرد بتواند پس از این از دست‌دادن‌ها شروعی دوباره داشته باشد و به موفقیت‌های جدید دست یابد.

  انسان در طول زندگی خود چیزها و افراد زیادی را به دلایلی از دست می‌دهد.

این از دست‌دادن‌ها ممکن است شامل سلامتی، شغل، فرد مورد علاقه، آرزوها و... باشد و در هر جنبه‌ای از زندگی اتفاق بیفتد.

با وجود این‌که هر کدام از این شکست‌ها واز‌دست‌دادن‌ها حکمتی دارد، اما نیاز است که فرد بتواند پس از این از دست‌دادن‌ها شروعی دوباره داشته باشد و به موفقیت‌های جدید دستیابد.

اما این اتفاق به خودی خود نمی‌افتد. راه‌حل و نجات و کمک بی‌تلاش از راه نمی‌رسد.

راه شروع دوباره :

هرگز به دنبال یک طناب قطور و محکم برای نجات نباشید، بلکه به دنبال چیزهای کوچکی باشید که در زندگی‌تان موجود هستند و پیرامون‌تان را گرفته‌اند.

ایده‌ای که شما را از مشکل دور نگه دارد و حس بهتری به شما بدهد.

کاری را که قبلا شروع کرده‌اید اما فکر کرده‌اید ارزش وقت و انرژی گذاشتن ندارد و آن را رها کرده‌اید.

آرزویی که داشته‌اید ولی هرگز آن را دنبال نکرده‌اید.

آنچه هم‌اکنون مشغول انجام آن هستید.

چیزی که دوست دارید، ولی انگیزه کافی برای جذب در شما ایجاد نکرده است.

به هر کدام از این موارد که در زندگی‌تان وجود دارد بپردازید، چون:

1-زندگی شامل لحظه‌هاست و این لحظات روزهای زندگی را تشکیل می‌دهند. پس نکته در این است که بتوانید حتییک لحظه از زندگی را تغییر دهید و از آن به شیوه‌ای مناسب و واقعی لذت ببرید.

2-هر گامی‌که برداریم، ما را به مقصدی نزدیک می‌کند. ما می‌خواهیم کل صحنه و در نهایت راه نجات را ببینیم، اما تاکنون نتوانسته‌ایم. پس باید بدانیم که با هر قدم، بخشی از تصویر آینده زندگی را خواهیم دید و باید از حالا قدم‌های خود را به سوی مقصدی که می‌خواهیم برداریم و آن را تنظیم کنیم.

3-هر رفتار جزئی در راه رسیدن به اهداف و آرزوها می‌تواند تغییری بزرگ ایجاد کند و مانعی را از سر راه ما بردارد. وقتی این رفتارها کنترل‌شده و صحیح باشند، می‌توانند کوهی از موانع را نیز از جای برکنند.

این وبلاگ درآدرس http://mashghemehr.blogfa.com  به روز رسانی می گردد 

[ ۱۳٩۱/۱/۱٥ ] [ ۱٢:٠٩ ‎ق.ظ ] [ جوادی منش ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

مهربانی نقش هر نقاش نیست هر که نقشی را کشید نقاش نیست نقش را نقاش معنا میدهد مهربانی نقش یار است حیف که یار نقاش نیست ****************************** دانی نازنینم ،می توانی ، راحت اسرار سعادت را بدانی رمز خوشبختی انسان نیست جز این، مهربانی ، مهربانی ، مهربانی ***************************** کاش میشد بر جدایی خشم کرد، شاخه های نسترن را با تواضع پخش کرد، کاش میشد خانه ای از مهر ساخت، مهربانی را در آن سرمشق کرد ****************************** یادمان باشد از امروز جفایی نکنیم، یا که در خویش شکستیم صدایی نکنیم، یادمان باشد اگر خاطرمان تنها ماند، طلب عشق به هر بی سروپایی نکنیم، مهربانی صفت بارز عشاق خداست، یادمان باشد از این کار ابایی نکنیم.
امکانات وب
نماز از آینه تصویر
 زنگ انشا
 تلالوء اندیشه
مشهد شهربهشت


كد لوگوي ماجاوا اسكریپت