30 تفاوت انسانهای موفق با دیگران

30 تفاوت انسانهای موفق با دیگران

 1. فرصت‌هایی را می‌بینند و پیدا می‌کنند که دیگران آنها را نمی‌بینند.


2. از مشکلات درس می‌گیرند، در حالی که دیگران فقط مشکلات را می‌بینند.


3. روی راه‌حل‌ها تمرکز می‌کنند.


4. هوشیارانه و روشمندانه موفقیت‌شان را می‌سازند، در زمانی که دیگران آرزو می‌کنند موفقیت به سراغ‌شان‌ آید.


5. مثل بقیه ترس‌هایی دارند ولی اجازه نمی‌دهند ترس آنها را کنترل و محدود کند.


6. سوالات درست را به شیوه صحیح از خود می‌پرسند. سوال‌هایی که آنها را در مسیر مثبت ذهنی و روحی قرار می‌دهد.


7. به ندرت از چیزی شکایت می‌کنند و انرژی‌شان را به خاطر آن از دست نمی‌دهند. همه چیزی که شکایت کردن باعث آن است فقط قرار دادن فرد در مسیر منفی‌بافی و بی‌ثمر بودن است.


8. سرزنش نمی‌کنند (واقعا فایده‌اش چیست؟) آنها مسوولیت کارهایشان و نتایج کارهایشان را تماما به عهده می‌گیرند.


9. وقتی ناچارند از ظرفیتی بیش از حد ظرفیت‌شان استفاده کنند همیشه راهی را برای بالا بردن ظرفیت‌شان پیدا می‌کنند و بیشتر از ظرفیت‌شان از خود توقع دارند. آنها از آنچه دارند به نحو کارآمدتری استفاده می‌کنند.


10. همیشه مشغول، فعال و سازنده هستند. هنگامی که اغلب افراد در حال استراحت هستند آنها برنامه‌ریزی کرده و فکر می‌کنند تا وقتی که کارشان را انجام می‌دهند استرس کمتری داشته باشند.


11. خودشان را با افرادی که با آنها هم فکر هستند، متحد می‌کنند. آنها اهمیت و ارزش قسمتی از یک گروه بودن را می‌دانند.


12. بلندپرواز هستند و دوست دارند حیرت‌انگیز باشند. آنها هوشیارانه انتخاب می‌کنند تا بهترین نوع زندگی را داشته باشند و نمی‌گذارند زندگی‌شان اتوماتیک‌وار سپری شود.


13. به‌وضوح و دقیقا می‌دانند که چه چیزی در زندگی می‌خواهند و چه نمی‌خواهند. آنها بهترین واقعیت را دقیقا برای خودشان مجسم و طراحی می‌کنند به جای اینکه صرفا تماشاگر زندگی باشند.


14. بیشتر از آنکه تقلید کنند، نوآوری می‌کنند.


15. در انجام کارهایشان امروز و فردا نمی‌کنند و زندگی‌شان را در انتظار رسیدن بهترین زمان برای انجام کاری از دست نمی‌دهند.


16. آنها دانش‌آموزان مدرسه زندگی هستند و همواره برای یادگیری روی خودشان کار می‌کنند. آنها از راه‌های مختلفی مثل تحصیلات آموزشگاهی، دیدن و شنیدن، پرسیدن، خواندن و تجربه کردن یاد می‌گیرند.


17. همیشه نیمه پر لیوان را می‌بینند و توانایی پیدا کردن راه درست را دارند.


18. دقیقا می‌دانند که چه کاری باید انجام دهند و زندگی‌شان را با از شاخه‌ای به شاخه‌ای دیگر پریدن از دست نمی‌دهند.


19. ریسک‌های حساب‌شده‌ای انجام می‌دهند؛ ریسک‌های مالی، احساسی و شغلی.


20. با مشکلات و چالش‌هایی که برایشان پیش می‌آید سریع و تاثیرگذار روبه‌رو می‌شوند و هیچ وقت در مقابل مشکلات سرشان را زیر برف نمی‌کنند. با چالش‌ها روبه‌رو می‌شوند و از آنها برای پیشرفت خودشان بهره می‌برند.


21. منتظر قسمت و سرنوشت و شانس نمی‌مانند تا آینده‌شان را رقم بزند. آنها بر این باورند که با تعهد و تلاش و فعالیت، بهترین زندگی را برای خودشان می‌سازند.


22. وقتی بیشتر مردم کاری نمی‌کنند؛ آنها مشغول فعالیت هستند. آنها قبل از اینکه مجبور به کاری بشوند، عمل می‌کنند.


23. بیشتر از افراد معمولی روی احساسات‌شان کنترل دارند. آنها همان احساساتی را دارند که ما داریم ولی هیچ‌گاه برده احساسات‌شان نمی‌شوند.


24. ارتباط‌گرهای خوبی هستند و روی رابطه‌ها کار می‌کنند.


25. برای زندگی‌شان برنامه دارند و سعی می‌کنند برنامه‌شان را عملی کنند. زندگی آنها از کارهای برنامه‌ریزی نشده و نتایج اتفاقی عاری است.


26. در زمانی که بیشتر مردم به هر قیمتی می‌خواهند از رنج کشیدن و بودن در شرایط سخت اجتناب کنند، افراد موفق قدر و ارزش کار کردن و بودن در شرایط سخت را می‌فهمند.


27. ارزش‌های زندگی‌شان معلوم است و زندگی‌شان را روی همان ارزش‌ها بنا می‌کنند.


28. تعادل دارند. وقتی از لحاظ مالی موفق هستند، می‌دانند که پول و موفقیت مترادف هم نیستند. آنها می‌دانند افرادی که فقط از نظر مالی در سطح مطلوبی قرار دارند، موفق نیستند. این در حالی است که خیلی‌ها خیال می‌کنند پول همان موفقیت است. ولی آنها دریافته‌اند که پول هم مثل بقیه چیزها یک وسیله است برای دستیابی به موفقیت.


29. اهمیت کنترل داشتن روی خود را درک کرده‌اند. آنها قوی هستند و از اینکه راهی را می‌روند که کمتر کسی می‌تواند برود، شاد می‌شوند.


30. از خودشان مطمئن هستند

 

آیا شما خود را انسان موفقی می دانید؟؟

 

این وبلاگ درآدرس http://mashghemehr.blogfa.com  به روز رسانی می گردد

/ 8 نظر / 24 بازدید
ربیع

[گل] جالب بود چقدرم به من میخورد مطمئنم آدم موفقی بودم و هستم وخواهم بود امیدوارم رسیدن به موفقیت ها باعث غرور نشه برای همه ما آدم ها ....

ربیع

[گل] موفق باشید وپیروز

ریحان

سلام تمام موارد رو با دقت خوندم.نه فکر نمیکنم من با این اوصاف آدم موفقی باشم اما سعی میکنم تفائتم را با یک فرد ایده آل به حداقل برسانم.

زهرا

نمی دونم آدم موفق از خودش در همه مواقع راضیه ولی من نه . خدای من شرمنده شدم[خجالت][ناراحت]

محسن نژاد

سلام خوبيد؟ انسان موفق در درجه اول وقت شناس بايد باشد و از فرصتها به بهترين نحو استفاده نمايد.سپس شور زندگي در وجودش موج بزند عشق و اشتياق به تلاش داشته باشد از شكستها نااميد نشود و آن را تجربه نمايد براي موفقيت بعدي. حضرت علي (ع) ميفرمايند: درد از توست ولي بدان بصيرت نداري و درمان نيز در توست ليكن تو به آن آگاهي نداري. موفق باشيد[گل][گل]

90nurse

ايمان داشته باش که کوچک ترين محبت از ضعيف ترين حافظه ها پاک نمي شود . (ويکتور هوگو)[نیشخند]

یار مهربان

سلام و درود برشما هنوز راه درازي در پيش دارم \كوله ام اما پراست از اميد و توكل بر خداي مهربان كه هميشه ياورم بوده است محتاج دعاي خيرتان هستم

سومی ها

یادت باشه وقتی خدا به تو میگه باشه؛ دقیقاً همون چیزی رو که می خوای بهت می ده؛ ولی وقتی میگه نه؛ می خواد یه چیز بهتر بهت بده؛ و وقتی میگه صبر کن؛ داره بهترین چیز رو برات آماده می کنه ... سلام دوست عزیز پیشاپیش فرارسیدن ماه مبارک رو به شما تبریک میگم . طاعات و عبادات قبول درگاه حق[گل]