شروع دوباره(به بهانه شروع دوباره بهار)


انسان در طول زندگی خود چیزها و افراد زیادی را به دلایلی از دست می‌دهد.

این از دست‌دادن‌ها ممکن است شامل سلامتی، شغل، فرد مورد علاقه، آرزوها و... باشد و در هر جنبه‌ای از زندگی اتفاق بیفتد.

با وجود این‌که هر کدام از این شکست‌ها واز‌دست‌دادن‌ها حکمتی دارد، اما نیاز است که فرد بتواند پس از این از دست‌دادن‌ها شروعی دوباره داشته باشد و به موفقیت‌های جدید دستیابد.

اما این اتفاق به خودی خود نمی‌افتد. راه‌حل و نجات و کمک بی‌تلاش از راه نمی‌رسد.

راه شروع دوباره :

هرگز به دنبال یک طناب قطور و محکم برای نجات نباشید، بلکه به دنبال چیزهای کوچکی باشید که در زندگی‌تان موجود هستند و پیرامون‌تان را گرفته‌اند.

ایده‌ای که شما را از مشکل دور نگه دارد و حس بهتری به شما بدهد.

کاری را که قبلا شروع کرده‌اید اما فکر کرده‌اید ارزش وقت و انرژی گذاشتن ندارد و آن را رها کرده‌اید.

آرزویی که داشته‌اید ولی هرگز آن را دنبال نکرده‌اید.

آنچه هم‌اکنون مشغول انجام آن هستید.

چیزی که دوست دارید، ولی انگیزه کافی برای جذب در شما ایجاد نکرده است.

به هر کدام از این موارد که در زندگی‌تان وجود دارد بپردازید، چون:

1-زندگی شامل لحظه‌هاست و این لحظات روزهای زندگی را تشکیل می‌دهند. پس نکته در این است که بتوانید حتییک لحظه از زندگی را تغییر دهید و از آن به شیوه‌ای مناسب و واقعی لذت ببرید.

2-هر گامی‌که برداریم، ما را به مقصدی نزدیک می‌کند. ما می‌خواهیم کل صحنه و در نهایت راه نجات را ببینیم، اما تاکنون نتوانسته‌ایم. پس باید بدانیم که با هر قدم، بخشی از تصویر آینده زندگی را خواهیم دید و باید از حالا قدم‌های خود را به سوی مقصدی که می‌خواهیم برداریم و آن را تنظیم کنیم.

3-هر رفتار جزئی در راه رسیدن به اهداف و آرزوها می‌تواند تغییری بزرگ ایجاد کند و مانعی را از سر راه ما بردارد. وقتی این رفتارها کنترل‌شده و صحیح باشند، می‌توانند کوهی از موانع را نیز از جای برکنند.

این وبلاگ درآدرس http://mashghemehr.blogfa.com  به روز رسانی می گردد 

/ 37 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سارگل

چقدر خوبه که شما واسه مدرستون وب ایجاد کردید.ای کاش توی همه مدارس کشور فرهنگ سازی بشه تا همه مدارس کشور یه وبلاگ داشته باشن!!!!

yeni2

سلام، ممنونم از اینکه به وب من تشریف آوردین.سال نوی توام با آرامش و شادی برایتان آرزومندم.وب بسیار جالب و پرمحتوایی دارید،واقعا لذت بردم هم از خواندن مطالب و هم از دیدن عکسها. به نظر من بخشش خود،اندیشه مثبت و خویشتن دوستی می تواند زمینه ساز برخاستن دوباره باشد. من با اجازه تون لینک کردم لطفا شما هم لینک کنین.ممنونم

فاطمه

سلام خوبید این پستتان خیلی قشنگ بود حظ بردم خیلی وقت ازتان بی خبر بودم آمدم هم حالتان بپرسم و هم بگویم بعد از این خورشید می ماند غریب ، می تراود از لبش ام یجیب . . . فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهراء (س) تسلیت باد.

مدرسه عشق

سلام از اینکه به من سر زدید خوشحال شدم با افتخار لینک شدید

takpari

سلام خوشحال شدم امدی وبم اره موافقم ولی نمیدونم با چه اسمی شما رو لینک کنم بهم خبر بده منو با اسم ایستگاه زندگی بلینک عزیزم

سوسن

سلام . ممنون که سر زدی و ممنون از نظر لطفت. ایام به کام.

پوریا

[گل]سلام.خیلی از اشنایی با شما خرسندم و ممنونم که بهم سر زددی . وب زیبا و خوبی داری .ضمنا من شما را لینکیدم و شما هم مرا با عنوان آواز قو بلینک . متشکرم . ارادتمند شما : پوریا .[گل]

افسانه

گفتمش نقاش را طرحی بزن از زندگی ناگهان عکس حبابی بر لب دریا کشید [گل]

افسانه

رمز نو شدن را باید دانست وگرنه بهار یک فصل تکراریست[گل]

افسانه

بچه كه بوديم بستنيمونو گاز ميزدن قيامت ميكرديم! چه بيهوده بزرگ شديم كه روحمان را گاز ميزنند و ميخنديم...[گل]